Hip-Hop Kemp 2019

Posted on

The Alchemist, Masego, Kontrafakt, Token, Sarius, Słoń, Tede, Dwa Sławy… tak rysuje się fragment line-upu tegorocznej odsłony festiwalu Hip-Hop Kemp. Kogo jeszcze usłyszymy na czeskiej scenie?

Historia wydarzenia ma już dobre kilkanaście lat. W 2002 roku twórcy magazynu „BBaRáK” postanowili zorganizować imprezę, na której zamiast znanych z okładek nazwisk, szerszej publiczności pokazać będą mogli się raperzy z podziemia. Dzięki temu na pierwszą edycję zaproszono polski Grammatik czy postacie takie jak: Yeshua da Poed, Fat Jon oraz Task Force.

Po dwóch edycjach w Pardubicach, festiwal zmienił lokalizację na niedaleki Hradec Králové, w którym gości do dziś. Przez lata w tym miejscu w programie znalazło się sporo zarówno debiutujących na Hip Hop Kempie raperów, jak i tych z wyrobioną pozycją w świecie muzyki, np. Dilated Peoples, The Roots, Redman, Method Man, CeeLo Green, Mos Def, Machine Gun Kelly, Ghostface Killah, Mobb Deep. Nie zabrakło też polskich akcentów, na czeskiej miejscowości rozbrzmiewały dźwięki z płyt artystów takich jak: Pezet, O.S.T.R., Pro8l3m, Quebonafide, Małpa, Paluch, Eldo i Kaliber 44.

W tym roku (a będzie to wyjątkowa edycja, bo HHK obchodzi osiemnaste urodziny!)  od 15 do 18 sierpnia czeka nas kolejna dawka międzynarodowych bitów. Usłyszymy m.in. Tech N9te, Masego, Kontrafakt, Masego, Hocus Pocus, Yugen Blakrok czy Brother Ali. Nie zabraknie też twórców polskiej sceny rapowej, takich jak: Tede, Słoń, Sarius, Dwa Sławy, Yoda, Tymek, Mielzky oraz BISZ & B.O.K.


Hip-Hop Kemp odbędzie się w czeskim Hradec Králové między 15 a 18 sierpnia