Krakowskie Synestezje 2019

Posted on

Jesteśmy przyzwyczajeni, że słowo „festiwal” jednoznacznie kojarzy się nam z muzyką. Na Synestezjach również ją znajdziecie, jednak w nieco szerszej odsłonie.

Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo — taką nazwą organizatorzy zastąpili pierwotne Sophiscapes. Debiutancka edycja odbyła się w 2012 roku, a już w kolejnych trzymano się wyznaczonej dominanty, czyli polskiej kultury. Muzycy, literaci, tancerze, wszelacy artyści wizualni co roku są zapraszani, aby promować swoją twórczość.

Przez osiem edycji na scenie Synestezji przewinęło się wielu utalentowanych postaci. Nie tylko tych z wyrobioną renomą, ale i tych mniej znanych, którym festiwal daje możliwość rozwoju. Coroczny konkurs muzyczny pozwala młodym zespołom zaistnieć na krakowskiej scenie, a także zagrać w następnej odsłonie na głównej scenie, już jako gwiazda festiwalu.

Między 21 a 24 listopada będzie bardzo muzycznie! W klubach ulokowanych na Miasteczku AGH, czyli Studio, Gwarek i Zaścianek usłyszymy jazzowe wariacje studentów wraz z Tymańskim & Yasstet, klasyczne dźwięki Konrad Baran Quartet, etniczne brzmienia Dikanda & Marko Kukobat, duet Kroke & Maja Sikorowska, skoczny Terrific Sunday, The Dumplings z trasą Przykro Mi, folkmetalowy Percival Schuttenbach, klasyka rocka — Kult z Pomarańczową trasą oraz laureaci ubiegłorocznego konkursu muzycznego — Weronika Boczek, Kirszenbaum, Edyta Górecka.

Ponadto festiwal to także pozostałe dziedziny sztuki. W programie znajdują się również: projekcja filmu Jesteś Bogiem oraz mnóstwo wystaw. Wśród ekspozycji znajdziecie m.in. fotografie Witolda Woszczyny, video instalację Alicji Gołyźniak i Marcina Szafrańskiego, interaktywną animację Marcina Pazery oraz etiudy studentów animacji, które rozpoczną koncert Tymona Tymańskiego i zainaugurują cały festiwal.

Festiwal Synestezje odbędzie się od 21 do 24 listopada 2019 roku w Krakowie.